Specialist Risc Control

LIBRA BANK SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

-elaborarea procedurilor de management a riscurilor semnificative;
-identificarea si gestionarea riscurilor;
-prevenirea si sesizarea fraudelor;
-analizarea periodica a activitatii 'punctelor de control intern' si raportarea rezultatelor analizei catre management-ul bancii;
-urmarirea indicatorilor de monitorizare a riscurilor semnificative;
-intocmirea profilului de risc al bancii;
-imbunatatirea cunostintelor si abilitatilor in vederea cresterii nivelului de profesionalism.

CERINTE

-studii superioare in domeniul economic, IT sau tehnic
-bun organizator;
-capacitate de analiza si sinteza;
-abilitati de comunicare;
-minim 1 an experienta in unul din domeniile:banci, statistica, economie, finante, management de proiect, IT, matematica;
-cunostinte avansate in unul din domeniile: statistica, IT, banci, economie, finante, matematica;
-nivel avansat de limba engleza, scris si vorbit.

BENEFICII OFERITE

-plan de cariera;
-sistem eficient de evaluare a performantei.

Misiunea noastra este sa oferim cele mai potrivite solutii financiare pentru specialistii din segmentul profesiunilor liberale si pentru antreprenorii din segmentul firmelor mici si mijlocii. Credem in profesionalism si, din aceasta perspectiva, medicii reprezinta pentru noi o categorie speciala de clienti. Pentru ca am invatat sa ii ascultam, stim sa ii intelegem si sa le oferim solutii adaptate nevoilor lor. Dorim sa fim partenerul financiar al medicilor. Mizam pe specializare si ne propunem sa fim recunoscuti drept banca ce ofera cele mai rapide raspunsuri clientilor. LIBRA BANK respecta si urmeaza valorile pe care si le-a stabilit. Resursa noastra cea mai importanta sunt oamenii ambitiosi care lucreaza aici si care imprima aceste valori bancii.