Specialist Resurse Umane- Divizia Instalatii si Constructii

SC UTI Instal Construct

Job expirat

RESPONSABILITATI

Recrutare
- managementul intregului proces de recrutare si selectie pentru posturile alocate;
- definirea competentelor necesare fiecarui post si evaluarea candidatilor prin prisma acestora;
- identificarea de noi metode de recrutare;
- mentine legatura cu firmele de recrutare agreate pentru pozitiile contractate;
- realizarea diverselor rapoarte privind activitatea de recrutare;

Inductie:
- asigurarea implementarii si updatarea procedurii de integrare/inductie a noilor angajati;
- informarea mentorilor si a noilor angajati in legatura cu procedura de integrare;
- organizarea si participarea la intalnirile de integrare;

Training si dezvoltare:
- identificarea nevoilor de training si dezvoltare;
- construirea strategiei anuale de training si dezvoltare
- contractarea de furnizori, selectarea de oferte de training, gestionarea inregului proces de organizare di desfasurare a trainingurilor;
- evaluarea programelor de training;
- sustinerea de traininguri interne;
- gestionarea tuturor programelor interne de evaluare a gradului de satisfactie a angajatilor;
- identificarea persoanelor cu potential din cadrul organizatiei si propunerea de programe de dezvoltare si fructificare a performantei acestora.

Evaluare
- gestionarea procesului de evaluare a angajatilor;
- propunerea de noi programe de evaluare a performantei in functie de nevoile organizatiei

CERINTE

Studii superioare absolvite (Psihologie, Sociologie)
- Experienta anterioara de minim 2 ani in recrutare si selectie pentru posturi din diferite domenii de activitate si nivele ierarhice
- Experienta in Resurse Umane- minim 2 ani
- Limba engleza - nivel avansat
- Cunostinte de legislatia muncii
- Capacitate de a lucra in conditii de stres si de a respecta deadline-uri
- Capacitate de planificare si coordonare a activitatii
- Orientare catre client si rezultate in activitate
- Atitudine proactiva.

BENEFICII OFERITE

- Salariu motivant
- Oportunitati de promovare
- Oportunitatea contributiei in proiecte de dimensiuni impresionante

Divizia Instalatii si Constructii asigura grupului UTI o pozitie de lider pe piata in domeniul instalatiilor electrice de medie si joasa tensiune, instalatiilor de curenti slabi, avand o pozitie dominanta in domeniul sistemelor de climatizare, al instalatiilor mecanice si al sigurantei la foc.

Misiunea:
Prin identificarea nevoilor clientilor Divizia Instalatii si Constructii ofera echipamente si servicii, precum si solutii la cheie, eficiente si la un inalt nivel tehnic si calitativ, pentru proiecte de amploare in domeniul constructiilor civile si industriale.