Specialist Resurse Umane

BIOROMOIL SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Urmăreşte respectarea prevederilor legale in aspecte legate de resurse umane
- Verifica corectitudinea pontajelor, ştatelor de plată, declaraţii lunare către instituţiile de stat,
- Calculeaza drepturile salariale conform pontajului, clauzelor negociate, politicii firmei si legislatiei in vigoare;
- Elibereaza documente si adeverinte pentru angajati si verifica corectitudinea datelor;
- Ofera sefilor directi informatii privind prevederile legale si cele ale procedurilor interne;
- Se asigura de acuratetea informatiilor cuprinse in documentele de cercetare disciplinara si de comunicarea deciziilor;
- Participa la procesul de angajare si inductie a noilor angajati
- Urmareste pontajele zilnice; realizeaza importul de date din soft pontaj
- Orice alte raportari solicitate de management sau departamentele interne si care au legatura cu activitatea de RU : ore lucrate, nr.personal, salarizare, etc.
- Participa la implementarea de actiuni si proiecte ale departamentului;
- Reprezintă compania în relaţia cu parteneri si autorităţile publice pentru probleme de personal;
- Mentine si actualizeaza documentele de resurse umane pentru auditurile client/sistem si controalele autoritatilor locale.

CERINTE

- Experienta 5 ani in gestionarea activitatilor si documentelor de personal,inclusiv calcul salarial;
- Cunostinte bune de legislatia muncii si salarizare;
- Prezinta avantaj operarea in programul Charisma
- Experienta in utilizarea unui soft de calcul salarial;
- Cunostinte de limba engleza nivel mediu;
- Persoana responsabila, foarte organizata, analitica, cu atentie spre detalii;
- Persoana comunicativa, si multi-tasking;
- Foarte bune abilitati in lucrul cu oamenii.

BENEFICII OFERITE

Se discuta la interviu

BIOROMOIL a fost infiintata in anul 2006 cu scopul de a reprezenta o parte din solutiile oferite omenirii pentru reducerea poluarii
Principalul obiect de activitate este comertul cu biodiesel pe teritoriul Romaniei
Din anul 2007 ofera partenerilor si clientilor sai un concept integrat de servicii-analiza a pietei, calitatea finala a produsului livrat si logistica eficienta