SPECIALIST RESURSE UMANE

SANPAOLO IMI BANK ROMANIA S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- colaboreaza strans cu ¿clientii interni¿ (Sefi Departamente/Birouri si Directori) in vederea definirii profilului candidatului ideal pentru pozitia vacanta
- elaboreaza si publica anunturile de angajare utilizand diferite canale ¿ Intranet, Internet, ziare ¿ si adopta alte metode pentru identificarea si atragerea candidatilor ideali (cautare directa, companii de recrutare etc.)
- implementeaza si coordoneaza strategii de selectie / recrutare / evaluare / motivare a personalului.
- intervieveaza candidatii interni si externi in vederea identificarii calificarilor si competentelor necesare pentru posturile vacante
- elaboreaza rapoarte si verifica recomandarile candidatilor
- pastreaza legatura permanent cu ¿clientii interni¿, informandu-i asupra stadiului proiectelor de recrutare
- pregateste documentatia interna pentru angajare conform politicilor bancii
- gestioneaza baza de date referitoare la candidati

CERINTE

- studii superioare
- bune cunostinte de legislatia muncii
- minim 1 an de experienta in domeniul recrutarilor (companie multinationala sau de consultanta)
- cunostinte temeinice si abilitati in domeniul recrutarii, al tehnicilor de intervievare si selectie
- cunostinte bune de limba engleza (limba italiana: minim nivel elementar)
- abilitati de comunicare si relationare
- cunostinte foarte bune de operare PC (MSOffice, MSOutlook)
- atentie la detalii
- capacitate de organizare si planificare a sarcinilor si a prioritatilor
- orientare catre eficienta, initiativa
- seriozitate si responsabilitate
- spirit de echipa
- integritate morala

SANPAOLO IMI BANK ROMANIA reprezinta GRUPUL INTESA SANPAOLO in Romania.