Specialist Resurse Umane

VULCAN SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- monitorizarea nevoilor de recrutare;
- gestionarea si acualizarea bazei de date cu candidati;
- realizarea profilului candidatului ideal;
- crearea si implementarea strategiei de recrutare;
- selectia CV-urilor, programarea interviurilor;
- realizarea listei scurte pentru fiecare post in parte;
- redactarea raportului de evaluare si compatibilitate cu postul pentru fiecare candidat selectat pe lista finala;
- gestionarea procesului de integrare a noilor angajati;
- evaluarea noilor angajati dupa perioada de proba;
- evaluarea periodica a performantelor profesionale;
- analiza nevoilor de instruire si gestionarea planurilor de dezvoltare individuala.

CERINTE

- absolvent de psihologie / sociologie sau cu solide cunostinte psihologice;
- cunostinte solide de resurse umane;
- excelente abilitati de comunicare si persuasiune;
- experienta in realizarea de profile psihologice si evaluarea compatibilitatii dintre profilul candidatului si profilul postului;
- experienta in recrutarea directa si conexiunile in domeniul industriei grele constituie avantaje;
- experienta in gestionarea resurselor umane (recrutare, selectie, inductie, evaluarea si dezvoltarea resurselor umane, retentia personalului etc.);
- cunoasterea limbii engleze;
- cunostinte de utilizare a calculatorului (in special pachetul Office).

BENEFICII OFERITE

- posibilitatea dezvoltarii unei cariere in domeniul resurselor umane, prin training, coaching si mentoring;
- salariu motivant + BM;
- diverse prime;
- telefon de serviciu.

Vulcan SA, cu peste 100 de ani de experienta, este una dintre cele mai prestigioase companii de industrie grea din Europa centrala si de sud-est, care beneficiaza de cele mai inalte certificari la nivel international (ISO 9001, TUV AD, ASME, API Q1/11E, ISCIR).
Cu clienti companii prestigioase din peste 50 de tari ale lumii, suntem lideri in domeniile cazanelor sub presiune, a unitatilor de pompare pentru petrol si apa, a cazanelor si ventilatoare industriale, a echipamentelor tehnologice si componentelor pentru centrale nucleare.