SPECIALIST RESURSE UMANE

Steilmann

Job expirat

RESPONSABILITATI

ACTIVITATE DE ADMINISTRARE si GESTIONARE PERSONAL pentru magazinele de care este direct responsabil:
• Organizare Actiuni RU si implementarea procedurilor specifice pentru magazine
- Intocmeste planul de recrutare (organigrama magazin/ responsabilitati, planul de recrutare)
- Organizeaza si efectueaza recrutari & selectii de personal pentru zona de responsabilitate.
- Introduce in sistem IT datele de identificare angajat nou si intocmeste dosarul de angajare (oferta de angajare, contract de munca, fisa de post, alte documente specifice) si se asigura ca angajatul a completat dosarul de angajare cu documentele necesare angajarii.
- Organizeaza si monitorizeaza programul de introducere in companie a noului angajat.
- Participa in organizarea actiunilor de evaluare angajati pentru magazinele din zona sa de responsabilitate.
- Propune planuri de dezvoltare a carierei pentru personalul din magainele alocate.
- Monitorizeaza gradul de disciplina a personalului din magazine (absente nemotivate, abateri disciplinare, etc).
- Participa la desfasurarea procedurii pentru anchete disciplinare si propune solutii de remediere.
- Intreine baza de date cu corectitudine si confidentialitate.
• Eliberare documente specifice RU

CERINTE

- Studii superioare;
- Experienta minim 2 ani in domeniul HR;
- Abilitati de intervievare si cunostinte aprofundate privind derularea proiectelor de recrutare;
- Foarte bune abilitati de comunicare si relationare;
- Operare PC (MS Office) si cunostinte bune de limba engleza;
- Foarte bune abilitati de organizare a propriei activitati intr-un ritm alert;
- Flexibilitate si rezistenta la stres;
- Initiativa, entuziasm si capacitate de invatare.
- Disponibilitate pentru deplasari.

BENEFICII OFERITE

- Oportunitati reale de dezvoltare si promovare in cadrul companiei.
- Pachet salarial corelat cu performantele.

Steilmann, Romania companie romano-germana, membra a |Gruppe Steilmann| cel mai mare producator de confectii din Europa, numarand peste 14.000 de agajati din care 7.500 in Romania, detine cea mai importanta retea de fabrici de confectii si peste 50 de magazine.
In Romania, Steilmann si-a asumat un contract social, pe care in decursul anilor l-a onorat cu maxima raspundere, oferind produse de exceptie, servicii, modele de viata, instruire si locuri de munca.