SPECIALIST RESURSE UMANE

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

Titularul acestui post trebuie sa elaboreze, sa propuna si sa implementeze politica de resurse umane a companiei, sa gestioneze activitatile de recrutare, selectie si angajare personal, de integrare si training profesional, de motivare a salariatilor, de organizare a muncii si relatiilor de munca
Evaluarea personalului
Analizarea si propunerea modalitatilor de motivare a personalului
Instruirea si dezvoltarea personalului
Elaborarea fiselor de post
Recrutarea, selectia si evaluarea candidatilor
Administrarea dosarelor de personal
Desfasoara activitatea de recrutare si selectie pentru companie
Asigura cunoasterea si respectarea de catre clientii interni a politicilor si procedurilor de resurse umane
Participa in procesul anual de revizuire salariala, precum si la stabilirea sistemelor de bonusuri de performanta
Participa la elaborarea bugetului de salarii si a bugetului de recrutare
Pregateste rapoarte specifice de resurse umane
Actualizeaza lunar organigramele departamentelor existente
Urmareste procesul de revizuire a fiselor de post conform procedurilor de resurse umane
Se informeaza permanent asupra noutatilor aparute in Legislatia Muncii si aplica aceste informatii in activitatea de zi cu zi.

CERINTE

Studii superioare de specialitate, de preferinta Psihologie, Drept
Experienta de minimum 3-4 ani in domeniu, si minim 2 ani pe o pozitie similara
Limba straina: engleza - nivel avansat
Utilizare PC: Microsoft Office- word, excel, power point
Cunostiinte necesare de: psihologie organizationala, legislatia muncii, piata muncii
Stagiile de pregatire relevante in managementul resurselor umane – constituie avantaj
Aptitudini bune de: comunicare, negociere, consiliere, organizatorice
Permis de conducere auto: Categoria B.
Capacitate de a redacta rapoarte, de a sintetiza si clarifica informatiile
Buna capacitate decizionala.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial motivant
Mediu de lucru profesionist

ABC HUMAN CAPITAL este urmarea fireasca a experientei castigate de fondatorul companiei, alaturi de echipa sa, in acest domeniu vast, complex, provocator, in continua miscare si schimbare al resurselor umane.

Consultantii ABC Human Capital vin cu o bogata experienta castigata in urma derularii unor complexe proiecte de recrutare, pentru posturi de middle si top management, pentru companii nationale si multinationale, la nivelul intregii tari.