SPECIALIST RESURSE UMANE

ALTEX

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Verifica respectarea procedurilor si politicilor de personal recrutare/ integrare/ evaluare/ training/ administrare/ salarizare/ bonusare la nivelul magazinelor din aria sa de acoperire
-Asigura consiliere pe probleme de Resurse Umane angajatilor din aria sa de acoperire, se implica in motivarea si dezvoltarea acestora
-Optimizeaza impreuna cu colegii din Departamentul Retail, organigramele magazinelor si raspunde de costurile de payroll pentru fiecare magazin in parte
-Propune si gestioneaza bugetele HR pentru magazinele din aria de responsabilitate
-Verifica documentele de administrare personal intocmite la magazine (formalitati de angajare, modificare statut angajat, acte aditionale, incetare activitate, fise de post, eliberare fise de lichidare, decizii delegare, etc)
-Verifica evidenta, gestionarea si arhivarea dosarelor de personal
-Raspunde de actualizarea registrului de evidenta a salariatilor
-Verifica pontajele, inregistrarile privind concediile, calculul salarial si intocmirea situatiei lunare privind comanda de tichete de masa
-Intocmeste lunar situatiile aferente platilor salariale
-Intocmeste lunar situatiile solicitate de catre autoritatile de stat (Institutul national de statistica, AJOFP, casa de pensii, ITM, Casa de sanatate) si tine legatura cu aceste institutii

CERINTE

-Studii superioare
-Experienta – minim 1 an intr-o pozitie similara in companii cu peste 500 angajati
-Atestat de resurse umane
-Cunostinte solide de legislatia muncii
-Capacitate de comunicare scrisa si vebala
-Gandire logica
-Meticulozitate si atentie la detalii
-Abilitati de lucru in echipa
-Capacitate de planificare si organizare
-Abilitati manageriale
-Initiativa, atitudine pozitiva
-Cunostinte avansate operare PC (Word / Excel)

BENEFICII OFERITE

-Salariu atractiv
-Tichete masa
-Bonusuri in functie de performante
-Decont transport

Compania Altex s-a infiintat in anul 1992 si are un capital in totalitate romanesc. In cei peste 15 ani de existenta, compania a avut o evolutie spectaculoasa.
Grupul Altex este acum cel mai puternic jucator pe piata de retail din Romania prin reteaua de peste 100 magazine, deschise in peste 70 de orase.
Media Galaxy este primul electrocomplex din Romania cu 14 magazine in Bucuresti, Cluj, Iasi, Constanta, Timisoara si Brasov
Din grupul Altex mai fac parte companiile 8TIM, Credex si Complet Electro Serv.