Specialist Resurse Umane

SC UTI GRUP SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Identifica nevoile de recrutare si realizeaza profilul candidatului ideal, si fisa postului;
-Deruleaza intreg procesul de recrutare conform procedurii interne;
-Propune noi surse si metode de recrutare, intervievare si testare;
-Mentine legatura cu firmele de recrutare agreate, pentru pozitiile contractate;
-Monitorizeaza permanent piata de resurse umane, urmarind competitia, miscarile de personal din interiorul competitiei, noile pozitii aparute in structurile competitorilor;
-Creeaza si actualizeaza in permanenta o baza de date cu candidati, in acord cu cerintele de business si de dezvoltare a companiei;
-Reprezinta compania la evenimentele de resurse umane aferente recrutarii (targuri de job-uri, prezentari la facultati/universitati) si gestioneaza relatia cu organizatorii;
-Realizeaza activitatea de integrare a noilor angaja¿i conform procedurii interne (inclusiv programul de mentoring);
-Participa la procesul de evaluare a performantelor angajatilor, ofera suport si negociere in relatia dintre angajati si manageri;
-Ofera suport in implementarea planului de compensatii si beneficii pentru angajatii companiei;
-Realizeaza rapoarte diverse privind activitatea de resurse umane;
-Participa activ la intalnirile periodice ale echipei de HR;

CERINTE

-Studii superioare
-Experienta de minim 1 an in recrutare si selectie pentru posturi din diferite domenii de activitate si nivele ierarhice, precum si experienta in alte domenii HR
-Abilitati de comunicare si relationare cu persoane aflate pe niveluri ierarhice diferite
-Capacitate de a lucra simultan pe mai multe proiecte si de a respecta deadline-uri
-Capacitate de planificare si coordonare
-Atitudine proactiva fata de situatiile noi si orientare catre nevoile clientilor interni
-Intelegerea business-ului si a nevoilor specifice HR care deriva din activitatea companiei
-Limba engleza - nivel avansat
-Incredere in sine si capacitate de auto-perfectionare

BENEFICII OFERITE

- Salariu motivant
- Oportunitati de promovare
- Oportunitatea contributiei in proiecte de dimensiuni impresionante
- bonuri de masa

UTI este o companie de inalta tehnologie, oferind clientilor sai, dintr-o sursa unica, un larg portofoliu de servicii, care cuprinde toate etapele necesare: conceptia, implementarea si exploatarea.

Pentru mai multe detalii, accesati www.uti.ro.