Specialist Resurse Umane

Star Storage

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Participa la stabilirea impreuna cu directorii de departament a necesarului de resurse umane pentru atingerea planului de afacere anual;
• Participa la organizarea ¿i coordonarea întregului proces de recrutare ¿i selec¿ie de personal pentru posturile vacante ce ii sunt alocate ;
• Urm¿re¿te ¿i r¿spunde de activitatea de stimulare a personalului;
• Planific¿ ¿i coordoneaz¿ procesul de inductie al noilor angajati pentru a facilita integrarea acestora în organiza¿ie, urm¿rind evolu¿ia acestora, din punct de vedere a performan¿elor profesionale ¿i adaptabilitatea acestora la cerin¿ele societ¿¿ii;
• participa la elaborarea programelor de instruire anuale conform solicit¿rilor ¿efilor de compartimente ¿i r¿spunde de organizarea cursurilor de perfec¿ionare interne si externe;
• Participa la realizarea si implementarea in colaborare cu directorii de department a sistemelor de evaluare si bonificare a performan¿elor profesionale ale angaja¿ilor;
• Reactualizeaza fi¿ele de post (ori de cate ori este nevoie)
• Participa la elaborarea procedurilor de lucru privind principalele activit¿¿i de resurse umane ¿i se asigur¿ de respectarea acestora de c¿tre întreg personalul;

CERINTE

- abilitati de comunicare si relationare
- studii superioare - de preferat Facultatea de Psihologie
- limba engleza - nivel avansat
- persoana organizata, responsabila, comunicativa
- cunostinte bune de operare PC ( World, Excel)

Dezvoltare Aplicatii de Business cu functionalitati de: arhivarea si managementul documentelor, workflow, input management pe platforma EMC Documentum - leader mondial in domeniul EMC (Enterprise Content Management) Compania STAR STORAGE este partener pe partea de dezvoltare solutii software cu companii de top la nivel mondial: EMC (Documentum), IBM (Content Manager, WebSpere), Microsoft, Oracle, Abbyy (OCR).