Specialist Resurse Umane

ALTEX

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Intocmeste statele de plata si toate rapoartele si declaratiile aferente;
- Elibereaza adeverinte de salariat;
- Actualizeaza baza de date cu angajatii de pe zona;
- Gestioneaza dosarele de personal ale angajatilor;
- Intocmeste documentele de angajare / incetare a activitatii;
- Mentine legatura cu ITM, Casa de Pensii, Casa de Asigurari de Sanatate (inregistrare de contracte de munca, depunere state de plata, etc);
- Verifica respectarea politicilor si procedurilor de personal.

CERINTE

- Experienta – minim 1 an intr-o pozitie similara;
- Atestatul in Resurse Umane cu autorizare de completare in carnetele de munca constituie un avantaj;
- Cunostinte avansate operare PC;
- Cunostinte solide de legislatia muncii.

Compania Altex s-a infiintat in anul 1992 si are un capital in totalitate romanesc. In cei peste 15 ani de existenta, compania a avut o evolutie spectaculoasa.
Grupul Altex este acum cel mai puternic jucator pe piata de retail din Romania prin reteaua de peste 100 magazine, deschise in peste 70 de orase.
Media Galaxy este primul electrocomplex din Romania cu 14 magazine in Bucuresti, Brasov, Cluj, Constanta, Iasi, Satu Mare, Sibiu si Timisoara. Din grupul Altex mai fac parte companiile 8TIM, Credex si Complet Electro Serv.