SPECIALIST RESURSE UMANE

MCS Communications

Job expirat

RESPONSABILITATI

Identifica nevoile de recrutare din cadrul fiecarui departament;
Intocmeste impreuna cu managerul de departament profilul candidatului si fisa de post;
Elaboreaza si posteaza anunturile de recrutare in presa, internet, etc;
Gestioneaza baza de date cu candidatii;
Planifica interviurile de selectie;
Realizeaza si gestioneaza lista scurta cu candidatii selectati, tinand legatura cu candidatii propusi si planificand procesul de selectie pana la decizia de angajare;
Planifica si organizeaza evenimentele interne pentru angajatii companiei;
Aplica strategiile si politicile de resurse umane ale companiei;
Participa la crearea instrumentelor de comunicare interna;
Actualizeaza periodic fisele de post;
Participa la crearea si implementarea sistemului de elaborare a performantelor;
Asigura suportul pentru organizarea evenimentelor interne ale companiei;
Intocmeste diverse rapoarte specifice activitatii de resurse umane.

CERINTE

Studii superioare ;
Experienta minim 2 ani intr-o pozitie similara;
Experienta in recrutare intr-o companie de retail reprezinta avantaj;
Abilitati dezvoltate de comunicare;
Orientare spre rezultat, proactivitate, bune abilitati de gestionare a timpului
Abilitati operare PC( Microsoft Office, Outlook, Internet);
Limba engleza-nivel avansat (scris, citit, vorbit)
Disponibilitate pentru deplasari in tara

BENEFICII OFERITE

Posibilitati de dezvoltare a carierei intr-un mediu dinamic si competitiv;
Oportunitatea de a fi implicat in construirea unui brand de succes;
Pachet salarial motivant.

MCS Communications - Companie multinationala ce activeaza in domeniul Retail/Telecomunicatii angajeaza: SPECIALIST RESURSE UMANE