Specialist Resurse Umane

Romcar

Job expirat

RESPONSABILITATI

Gestiunea de personal:
- intocmirea si inregistrarea CIM, a Actelor Aditionale si/sau a altor documente cu referinta la raporturile de munca;
- completarea Cartilor de Munca, respectiv a Registrului General de Evidenta a Salariatilor in Format Electronic;
- salarizare: pontaj, calcul salarial, deduceri, retineri, achitare salarii, intocmire si depuneri declaratii lunare, precum si intocmire fise fiscale.
Intomirea diferitelor rapoarte, analize si situatii refritoare la personal.

CERINTE

Studii superioare;
Aprobarea ITM in temeiul legii 130/1999 (art. 10, al. 1) pentru pastrarea si completarea carnetelor de munca;
Specializare in Resurse Umane;
Foarte bune cunostinte de legislatia muncii;
Excelente cunostinte de operare PC, respectiv a programelor informatice Word, Excel, Power Point, precum si a mesageriei electronice;
Foarte bune cunostinte de operare a unui program informatic de administrare a personalului si salarizarii;
Abilitati dezvoltate de comunicare si organizare;
Atentie la detalii,
Cunoasterea limbii engleze constituie avantaj.

Romcar, reprezentantul marcii Ford in Romania, este pe piata romanesca din 1992 si isi desfasoara activitatea printr-o retea de 22 de distribuitori, la nivel national.