SPECIALIST RELATII PUBLICE SI COMUNICARE- se solicita experienta intr-o institutie economica publica sau privata

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este autoritatea administrativa autonoma de reglementare si supraveghere prudentiala, aflata sub controlul Parlamentului Romaniei.

Atributii principale:

- elaboreaza planul de activitate in domeniul comunicarii;
- elaboreaza strategia de comunicare pentru institutie;
- asigura relatiile cu mass-media, potrivit legii;
- asigura informarea corecta a publicului asupra sistemului;
- organizeaza si asigura participarea institutului la seminarii, -conferinte, precum si la alte asemenea manifestari organizate in tara;
- intocmeste si difuzeaza comunicate oficiale privind activitatile institutiei;
- redacteaza raspunsuri la articolele aparute in presa, referitoare la institutie;
- asigura buna desfasurare a relatiilor institutiei cu celelalte organe ale statului.

CERINTE

- studii superioare in domeniul economic si al comunicarii/relatiilor publice;
- dubla specializare reprezinta un real avantaj;
- experienta de minim 3 ani, pe o pozitie similara intr-o institutie de stat sau intr-o companie privata cu profil economic, de preferat intr-o societate pe actiuni;
- cunostinte de limba engleza, la un nivel avansat;
persoana sociabila, cu initiativa, cu un dezvoltat simt analitic;
- persoana capabila sa sesizeze aspectele care trebuie comunicate ulterior mass-mediei;
- buna capacitate de evaluare, analiza si sinteza;
- cunostinte in ceea ce priveste problematica economica romaneasca/europeana;
- prestanta si tact in abordarea diverselor situatii;
- rezistenta la stress si efort prelungit.

BENEFICII OFERITE

- posibilitati de dezvoltare profesionala;
- posibilitatea de a lucra intr-un mediu profesionist, la standarde europene;
- posibilitatea de a lucra intr-o institutie de stat, nou infiintata;
- pachet salarial motivant.

ABC HUMAN CAPITAL este urmarea fireasca a experientei castigate de fondatorul companiei, alaturi de echipa sa, in acest domeniu vast, complex, provocator, in continua miscare si schimbare al resurselor umane.

Consultantii ABC Human Capital vin cu o bogata experienta castigata in urma derularii unor complexe proiecte de recrutare, pentru posturi de middle si top management, pentru companii nationale si multinationale, la nivelul intregii tari.