Specialist relatii publice si comunicare

Fundatia Soros

Job expirat

RESPONSABILITATI

CERINTE

Candidatii trebuie sa aiba urmatorul profil:

??? studii de jurnalism/ rela??ii publice/ comunicare
??? experienta profesionala relevanta de cel putin 3 ani (jurnalism de investiga??ie, social, actualitate, eveniment, relatii publice, comunicare);
??? cunostinte avansate de limba engleza
??? abilitati dezvoltate de comunicare scrisa si verbala
??? cunostinte avansate de operare PC
??? capacitatea de a lucra in conditii de stres
??? creativitate, spontaneitate, spirit de ini??iativa

Persoanele interesate sunt invitate sa trimita un CV si o scrisoare de intentie (ambele redactate in limba engleza) pe adresa Corinei Stefan pana cel tarziu luni, 7 decembrie 2009, orele 17.00.

Scrisoarea de intentie va include numele si detaliile de contact a cel putin doua persoane care pot fi contactate pentru referinte.

Numai candidatii selectati pentru interviu vor fi contactati.
Politica de personal a Fundatiei Soros Romania este de a nu discrimina nici o persoana pe criterii de nationalitate, rasa, etnie, religie sau credinta, sex, varsta, dizabilitate, orientare sexuala, orientare politica, statut social sau pe baza oricarui alt criteriu.

Fundatia Soros este o organizatie non-guvernamentala care sprijina dezvoltarea societatii deschise din anul 1990.
Incepand cu anul 2003, Fundatia Soros a ales sa intervina in reforma institutionala si procesul de democratizare prin intermediul activitatii de advocacy, atat in mod direct cat si sprijinind alte organizatii neguvernamentale in demersurile lor publice.