Specialist Relaţii Publice

Eptisa Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

* Elaborarea și implementarea planului anual de Relaţii Publice ȋn funcţie de obiectivele companiei
* Pregǎtirea, elaborarea și producţia tuturor materialelor de prezentare a firmei
* Pregǎtirea, elaborarea și gestionarea materialelor jurnalistice de publicat ȋn presǎ
* Participarea la elaborarea ofertelor tehnice, redactarea capitolelor referitoare la publicitate, comunicare și Relaţii Publice
* Participarea la implementarea componentelor de Relaţii Publice din cadrul proiectelor implementate de companie
* Administrare interfaţǎ site Eptisa Romania
* Pregǎtirea participǎrii companiei la diverse evenimente
* Activitǎţi administrative

CERINTE

* Studii superioare ȋn domeniul comunicǎrii, jurnalism
* Minim 3 ani experienţǎ profesionalǎ generalǎ, din care cel puţin 1 an ȋn domeniul relaţiilor publice
* Cunoștinţe avansate de limbǎ englezǎ. Cunoașterea limbii spaniole constituie un avantaj
* Cunoaștere tehnici și modalitǎţi de promovare
* Abilitǎţi negociere
* Receptivitate, orientare cǎtre nou, flexibilitate și creativitate
* Echilibru emoţional, constanţǎ ȋn atitudini și manifestǎri
* Cunoștinţe operare PC - pachet Microsoft Office
* Disponibilitate deplasǎri

First Spanish private engineering and consulting group, more than 1,800 permanent employees, providing services in the transport, water infrastructure, civil construction, turn-key solutions, environmental policy, public administration reform and rural development sectors, currently operating in over 20 countries, is looking for suitable candidates to expand its activities in Romania through its subsidiary in Bucharest. Already into the Romanian market since 1996, we are looking for a dynamic and open person, capable of full integration in a multi national company and willingly to work within a team of high level of international and Romanian staff.