Job expirat

RESPONSABILITATI

Gestionarea imaginii publice a FNGCIMM, a relaţiilor acestuia cu partenerii, autorităţile publice, clienţii, instituţiile internaţionale, colaboratorii;
Conceperea şi redactarea de comunicate de presă, ştiri, evidenţa, planificarea şi transmiterea acestora spre difuzare, verificarea şi monitorizarea apariţiilor în presa centrală şi locală, precum şi în presa de specialitate;
Monitorizare media ( centrală, locală, online ) şi raportare;
Crearea şi dezvoltarea relaţiilor cu mass-media şi cu potenţialii clienţi şi parteneri ai companiei;
Implicarea activă în organizarea şi buna desfăşurare a evenimentelor publice organizate de companie;
Promovarea brandului companiei, crearea şi implementarea strategiilor de comunicare pentru brandul companiei;
Întocmirea propunerilor privind strategia şi programele anuale de relaţii publice şi implementarea lor;
Evaluarea rezultatelor activităţii în vederea determinării viitoarelor strategii de relaţii publice;

CERINTE

Experienţă în relaţia cu mass-media şi publicitate de minim 1 an;
Experienţă în organizarea de evenimente publice;
Studii de jurnalism, comunicare sau relaţii publice;
Excelente capacităţi de relaţionare şi comunicare, dinamism, spirit de iniţiativă;
Cunoaşterea limbii engelze;
Cunoştinţe operare PC ( constituie un avantaj cunoaşterea programelor de grafică );
Rezistenţă la stres şi ritm de lucru susţinut.

BENEFICII OFERITE

Se oferă pachet salarial motivant;
Tichete de masă;
Mediu de lucru profesionist şi competitiv;
Oportunităţi de training şi dezvoltare profesională;
Posibilitatea dezvoltării unei cariere în domeniu.