Specialist Recuperare Insolventa

Asset Portfolio Servicing Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Recuperare portofolii aflate în insolvență;
Contactarea executorilor judecătorești și urmărirea procedurii de executare silită;
Deciderea pașilor de colectare pentru cazurile aferente portofoliului;
Analizarea fiecărui caz în parte și stabilirea celor mai bune soluții pentru procedura de colectare;
Contactarea colaboratorilor externi pentru buna desfășurare a activității de recuperare;
Contactarea administratorilor judiciari/ lichidatori și urmărirea procedurii de insolvență;
Contactarea debitorilor- persoane fizice și juridice, în vederea recuperării creanțelor;
Activitati de analiza si raportare.

CERINTE

Studii superioare ( Facultatea de Drept reprezintă un avantaj);
Minim 3 ani experiență în bancă/ instituție financiară;
Experiență minim 1 an în colectarea creanțelor B2B/ B2C;
Capacitatea de a atinge obiectivele si de a respecta termenele limita;
Aptitudini de previziune, organizare, decizie, control - evaluare;
Persoană persuasivă.

BENEFICII OFERITE

Bonusuri în funcție de performanță;
Laptop;
Telefon mobil;
Posibilitatea de dezvoltare profesională și învățare continuă în cadrul unei echipe dinamice.

Asset Portfolio Servicing Romania SRL este o companie specializata in recuperare debite, cu sediul central in Republica Ceha, avand deschise sucursale in 5 tari din Europa de SE: Cehia, Slovacia, Polonia, Serbia si Romania. Recrutam persoane proactive care sa faca parte din echipa APS Romania.