SPECIALIST RECRUTARE- SELECTIE

MELI MELO - PARIS

Job expirat

RESPONSABILITATI

- conturarea profilului candidatului ideal pentru posturile vacante;
- formularea anunturilor de recrutare conform profilului si insertia lor in canalele media cele mai potrivite;
- screening CV-uri in functie de cerintele postului;
- sustinerea interviurilor de selectie;
- selectia candidatilor si realizarea short list-ului;
- stabilirea agendei de interviuri pentru etapele urmatoare;
- contactarea candidatilor in vederea comunicarii rezultatului;
- gestionarea bazei de date a candidatilor;
- secondeaza activitatea Directorului Resurse Umane si asigura suport in activitatile curente ale departamentului ;actualizare organigrama, fise de post, evaluarea performantelor, etc.

CERINTE

- cunostinte de Managementul Resurselor Umane /Psihologie /Sociologie (Master sau cursuri absolvite);
- experienta in recrutare pentru diferite pozitii-min. 2 ani (prezinta avantaj);
- cunoasterea tipologiei umane in vederea selectionarii candidatilor potriviti pentru postul pentru care se realizeaza recrutarea;
- atitudine pozitiva
-excelente abilitati de comunicare si interrelationare
- persoana dinamica, organizata, atenta la detalii;
- orientare catre rezultate si atingerea obiectivelor in termenele stabilite
- cunostinte bune operare PC (MS Office, internet);
- disponibilitate deplasare in tara ( 50%din timpul alocat activitatii)

BENEFICII OFERITE

- mediu de lucru placut si performant;
- salariu pe masura competentelor profesionale;
- oportunitati de dezvoltare a carierei.

MELI MELO - PARIS este o cunoscuta retea de magazine cu capital francez ce comercializeaza bijuterii fantezie si accesorii pentru femei. Cu 41 magazine la nivel national (Bucuresti si Provincie : Cluj, Iasi, Brasov, Timisoara,Oradea, Arad, Targu Mures, Constanta, Baia-Mare, Ploiesti, Suceava, Bacau, Focasni, Pitesti, Rm. Valcea), brandul MELI-MELO PARIS a devenit in ultimii ani lider de piata la nivel national in domeniul sau.