Specialist recrutare - muncitori constructii in Germania

Bio Capra Muntenia SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Gestionarea recrutarii pentru proiectele in derulare (pozitii de executie: lucratori in constructii, muncitori calificati/necalificati, personal specializat pentru munca de executie intr-un santier);
Cautarea candidatilor potriviti in Romania pentru lucru in Germania;
Redactarea anunturilor de recrutare;
Selectarea CV-urilor, cautare pro-activa in diverse baze de date pentru identificarea candidatilor potriviti;
Comunicarea cu AJOFM-urile din regiune;
Realizarea interviurilor telefonice si a interviurilor face to face;
Realizarea evaluarilor candidatilor;
Realizarea rapoartelor de activitate pentru cerintele interne de monitorizare a activitatii.

CERINTE

Absolvent psihologie sau facultate tehnica (inginer);
Minim 3 ani experienta pe o pozitie similara intr-o agentie de mass recruitment sau intr-un departament intern, de preferat tot intr-o companie de constructii;
Excelente abilitati de comunicare si relationare; persoana foarte organizata si atenta la detalii;
Capacitate de gestionare a timpului si a prioritatilor;
Capacitate de a gestiona mai multe proiecte simultan;
Spirit de initiativa, dinamism, pozitivism, capacitate de a lucra in echipa;
Cunostinte utilizare MS Office;
Permis Categ B;
Disponibilitate la program prelungit;
Cunostinte avansate limba germana ( scris si citit).

Companie specializata in recrutare personal - lucratori in constructii in Germania