Specialist recrutare

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Recruteaza si selecteaza personalul in conformitate cu politica de Resurse Umane a companiei;
- Realizeaza integrarea noilor angajati;
- Monitorizeaza si livreaza programele de training ale angajatilor din cadrul magazinului;
- Intocmeste fisele de post si asigura aplicarea Regulamentului de Ordine Interna;
- Coordoneaza si monitorizeaza diverse proiecte interne;
- Desfasoara activitati specifice administrarii de personal;
Intocmeste Contracte Individuale de Munca, Acte Aditionale, decizii incetare contracte de munca, intocmeste toate formalitatile de incetare a contractelor de munca, conform prevederilor legale;
- Opereaza inregistrarile, modificarile, suspendarile si incetarile contractelor individuale de munca in registrul general de evidenţă a salariaţilor;
- Intocmeste adeverinte care atesta calitatea de salariat a angajatilor;
- Intocmeste lunar pontajul angajatilor si tine evidenta concediilor de odihna;
- Organizeaza si administeaza baza de date a angajatilor;
- Relationeaza cu furnizorii de servicii de Medicina Muncii si Protectia Muncii;
- Raspunde de arhivarea dosarelor de personal;

CERINTE

- 2 ani experienta pe o pozitie similara;
- atestat de inspector resurse umane;
- cunostinte practice si teoretice privind administrarea de personal si legislatia muncii;
- excelente abilitati de comunicare si relationare;
- persoana organizata, atenta la detalii;
- capacitate de gestionare a timpului si a prioritatilor;
- capacitate de a gestiona mai multe proiecte simultan;
- spirit de initiativa, dinamism, pozitivism;

BENEFICII OFERITE

- posibilitati de dezvoltare personala si profesionala;
- posibilitatea de a face parte dintr-o echipa profesionista;