Specialist Recrutare

A G E R

Job expirat

RESPONSABILITATI

1. Recrutare si selectie de personal
- Derularea procesului de Recrutare si selectie de personal la nivel de grup pentru pozitii entry-level, middle & top management
(identificarea necesitatilor de personal si realizarea specificatiei de personal impreuna cu directorii de departamente/companii, postarea anunturilor in diverse medii comunicationale, screening CV-uri, interviuri de selectie, aplicare de teste psihologice si aptitudinale, sustinerea candidatilor propusi in fata directorilor de departamente / companii, prezentarea ofertei de angajare, raspunsuri negative candidatilor respinsi, mentinerea relatiei cu candidatii alesi, arhivarea CV-urilor)
- Dezvoltare/implementare de teste psihologice pentru evaluarea candidatilor aflati in proces de selectie
- Assessment Centre (configurare si coordonare desfasurare)
- Mentinerea relatiei cu Agentiile de recrutare si plasare de personal pentru pozitii de middle & top management
- Head-hunting
2. Alte activitati HR asignate
- Coordoneaza procesul de Induction pentru noii angajati
- Coordoneaza procesul de evaluare a noilor angajati, la sfarsitul perioadei de proba
- Deruleaza procedura de elaborare Fise post
- Gestioneaza situatia trainingurilor desfasurate in cadrul grupului
- Participa la Exit Interview si gestioneaza informatiile venind cu propuneri de imbunatatire
3. Suport Procese HR
- Participa la procesele de HR desfasurate in cadrul Grupului (diagnoza organizationala, cultura organizationala, sisteme/proiecte pe teme HR)

CERINTE

- Studii superioare in domeniu psiho-social (de preferat psihologie)
- Training-uri pe recrutare si selectie de personal (constituie avantaj)
- Experienta pe pozitia de Recruiter/Specialist Recrutare: minim 1 an
- Experienta pe recrutare pozitii middle si top manageriale
- Utilizare teste de evaluare psihologica
- Limba engleza - nivel mediu/avansat
- Utilizare computer: MS Office (Word, Excel, Power Point), Outlook, Internet

Profil psiho-social:
- Proactiv (Initiativa si implicare), orientat catre rezultate si solutii
- Deschis spre nou, Perseverent
- Managementul timpului, organizare si eficienta
- Prestanta si fermitate (profesionist)
- Flexibil/Adaptabil, cu excelente abilitati de Comunicare si Relationare

BENEFICII OFERITE

- Mediul de lucru profesionist
- Dezvoltare profesionala prin programe de training inter/extern
- Posibilitati de promovare in functie de rezultate
- Pachet salarial atractiv

AGER este un Grup de companii ce activeaza pe piata de mai bine de 10 ani, cu obiect de activitate foarte variat: hardware (proiecte IT&C B2B), software (casa de software si implementator ERP), leasing (finantator de proiecte - corporate&retail - realestate, echipamente si utilaje tehnologice, auto etc), advertising (media buying, media planning, strategie, creatie - ATL/BTL).