Specialist Recrutare

Praktiker Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Derularea procesului de selectie (intern/extern): anunt, structura interviului, teste, situatii ipotetice, chestionare, feedback
Implicarea activa in derularea proiectelor de recrutare cu deplasari frecvente in tara pentru realizarea acestora
Organizarea si desfasurarea interviurilor
Evaluarea si selectia candidatilor
Implicarea simultana in mai multe proiecte de recrutare cu dead-line-uri stricte
Identificarea canalelor de recrutare eficiente
Obtinerea in permanenta de noi surse de identificare a candidatilor
Participarea la evenimente specifice recrutarii (targuri de locuri de munca)
Crearea si actualizarea continua a bazei de date a candidatilor
Raportarea lunara a indicatorilor de performanta a recrutarii

CERINTE

Studii superioare
Experienta profesionala in domeniul recrutarii si selectiei de personal (diverse categorii socio-profesionale)
Experienta in lucrul cu proiecte de recrutare multiple si avand grade diferite de complexitate
Cunostinte foarte bune de operare PC (Word, Excel)
Disponibilitate pentru deplasari in tara pentru derularea unor proiecte de recrutare
Persoana sociabila, comunicativa, atitudine pozitiva, spirit de echipa
Abilitati de analiza si prezentare a informatiilor
Capacitate de solutionare a problemelor
Disponibilitate pentru program de lucru prelungit
Cunostinte bune de limba engleza

BENEFICII OFERITE

Pachetul salarial este in concordanta cu aceasta pozitie si cu toate avantajele oferite de o companie internationala: dezvoltare profesionala, cariera, experienta in retail.

Apreciere, Respect si Recunoastere intr-o companie internationala.

Praktiker Romania, companie a Grupului German Praktiker, continua expansiunea! Unul dintre liderii europeni in domeniul DIY, Grupul German Praktiker detine 400 de magazine si peste 20.000 de angajati in 9 tari.

Avem nevoie de TINE, in aceasta mare echipa, daca esti o persoana deschisa, flexibila, motivata si dornica sa faca fata provocarilor, hotarata si experimentata.