SPECIALIST RECRUTARE

GENESYS

Job expirat

RESPONSABILITATI

Asigura recrutarea si selectia posturilor vacante din cadrul companiei conform cerintelor clientilor interni;
Acorda consultanta clientilor interni in definirea profilurilor candidatilor pentru posturile vacante;
Identifica cele mai adecvate canale de recrutare pentru pozitiile in recrutare (pozitii de entry-level, middle & top management);
Planifica si realizeaza procesul de selectie - sustine interviuri, aplica baterii de teste (unde este cazul), propune candidatii de pe short list managerilor de departamente, transmite feed-back candidatilor;
Mentine relatia cu furnizorii de servicii de recrutare agreati, negociaza conditiile contractuale cu acestia;
Mentine la zi sectiunea Cariere a paginii web a companiei;
Administreaza aplicatiile primite si mentine la zi baza de date cu candidati;
Se implica in gasirea de noi surse de recrutare;
Participa la targuri de promovare a imaginii companiei pentru atragerea de noi talente;
Se implica in activitatea de inductie a noilor angajati;
Realizeaza rapoarte saptamanale privind activitatea de recrutare.

CERINTE

Candidatul ideal va avea:
- experienta cel putin 2 ani in activitatea de recrutare si selectie, preferabil in industria IT;
- studii superioare si/ sau cursuri de specializare
- cunostinte foarte bune asupra pietei de resurse umane din Romania;
- abilitati foarte bune de comunicare si relationare;
- orientare catre client;
- cunoasterea tehnicilor de intervievare si evaluare;
- capacitate de organizare si planificare;
- persoana analitica si atenta la detalii.

BENEFICII OFERITE

Oferim un pachet salarial competitiv si oportunitati de dezvoltare a carierei.

Companie privata, infiintata in 1994 si certificata ISO 9001, CCAS si OMCAS, cu o cifra de afaceri de 15 milioane EUR (2005) si peste 100 de angajati, GENESYS este una dintre cele mai importante companii romanesti care acopera toate domeniile de activitate din informatica si telecomunicatii. Detalii complete la www.genesys4s.ro.
Datorita activitatii sale in continua crestere, GENESYS isi dezvolta echipa cu noi profesionisti entuziasti si motivati.