Specialist Recrutare

IMSAT SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Postul este in Bucuresti (Bdul Vasile Milea), se subordoneaza Coordonatorului Recrutare si nu are persoane in subordine.

- Gestionarea procesului de recrutare pentru proiectele alocate
- Definirea posturilor si a profilurilor cerute
- Elaborarea si administrarea anunturilor (media, internet, etc)
- Analiza aplicatiilor si selectia aplicatiilor potrivite in functie de criteriile postului (screening - cv -uri);
- Programarea candidatilor selectati la interviu;
- Administrarea de testari (de personalitate si de cunostinte);
- Intervievarea candidatilor si elaborarea listei scurte pentru interviurile cu clientul intern
- Elaborarea dosarelor candidatilor aflati pe lista scurta si transmiterea lor catre departamente
- Mentinerea legaturii cu departamentele si intermedierea legaturilor dintre acestea si candidatii;
- Gestionarea aplicantilor selectati ca si a celor respinsi
- Urmarirea integrarii candidatilor in cadrul departamentelor;

CERINTE

Studii superioare absolvite, Facultatea de Psihologie reprezinta un plus
Minim 2-3 ani experienta pe un post similar
Cunostinte foarte bune privind piata muncii si modalitatile de recrutare si selectie a personalului
Buna cunoastere a MS Office (Word, Excel, Access), Outlook Express
Buna cunoastere a limbii franceze si/sau engleze
Bune abilitati de comunicare, claritate si concizie, gandire logica si structurata, atentie la detalii si constiinciozitate
Persoana dinamica, organizata, meticuloasa, proactiva

BENEFICII OFERITE

Se ofera un pachet salarial atractiv, un mediu de lucru placut si posibilitati de promovare functie de performanta.

DESCRIEREA FIRMEI

Integrator de servicii industriale:
- proiecte la cheie in industria cimentului, infrastructura telecomunicatii, echipamente electrice si de automatizari, retele voce-date, sisteme de securitate, confectii si structuri metalice
- antreprenor general constructii civile si industriale