SPECIALIST RECRUTARE

ROMSTAL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Gestionarea procesului de recrutare si selectie pentru posturile alocate (postare anunt, screen-ing de cv-uri, conducere interviuri, administrare baza date candidati)
- Definirea competentelor necesare fiecarui post si evaluarea candidatilor prin prisma acestora
- Identificarea si aplicarea de noi metode de recrutare
- Mentinerea relatiei cu firmele de recrutare
- Coordonarea procesului de integrare a noilor angajati selectati
- Gestionarea de evenimente de promovare a imaginii companiei ca angajator

CERINTE

- Studii superioare absolvite (preferabil Psihologie);
- Experienta anterioara de minim 2 ani in recrutare si selectie pentru posturi din diferite domenii si pentru diferite nivele ierarhice;
- Capacitate de planificare si coordonare a activitatii;
- Orientare catre client si rezultate in activitate;
- Abilitati de relationare si comunicare.

Romstal este o companie multinationala specializata in comercializarea instalatiilor pentru constructii. Lider de piata in domeniu, ofera clientilor cea mai variata gama de instalatii hidro-termo-sanitare si servicii la standarde de calitate.Cu o cifra de afaceri de peste 100 milioane de euro si o vechime de 12 ani pe piata, Romstal are in prezent peste 1000 angajati, avand ca misiune de companie cresterea standardului de viata al clientilor sai.