Specialist Raportari- Divizia Financiar-Contabilitate

LIBRA BANK SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Intocmeste si verifica rapoartele catre BNR si/sau catre alte institutii abilitate in supravegherea activitatii bancare;
- Intocmeste rapoarte de control asupra erorilor descoperite in cursul intocmirii si verificarii rapoartelor BNR pe care le prezinta periodic Managementului bancii;
- Elaboreaza si construieste rapoarte de verificare si de corelatii intre diverse rapoarte in scopul asigurarii corelarii datelor din toate rapoartele BNR;
- Verifica concordanta dintre datele inregistrate in rapoarte cu situatia contabila existenta;
- Tine evidenta si istoricul tuturor rapoartelor intocmite si transmise atat catre BNR si/sau catre alte institutii abilitate in supravegherea activitatii bancare, cat si catre management;
- Elaboreaza analize financiare si intocmeste rapoarte pentru top management;
- Pregateste analize si situatii solicitate de auditorii interni si externi in perioadele de audit.

CERINTE

- Absolvent studii superioare economice
- Atentie la detalii
- Excelenta capacitate de analiza si sinteza;
- Cunoasterea limbii engleze
- Cunostinte avansate de utilizare PC
- Foarte bune abilitati de comunicare
- Experienta in domeniul financiar-minim 2 ani, consituie un avantaj
- Experienta in raportari catre BNR- constituie un avantaj

BENEFICII OFERITE

- Conturarea unui brand personal - pentru ca oferim posibilitati reale de promovare dupa numai 6 luni de la angajare;
- Sansa de a te face remarcat - pentru ca la noi initiativa si implicarea sunt valorizate;
- Meritocratie - pentru ca performanta ta este recunoscuta si apreciata corespunzator.

Misiunea LIBRA BANK este sa ofere pachete si solutii financiare moderne, flexibile, eficiente si de calitate, care sa se potriveasca nevoilor tale financiare. Pentru aceasta, iti punem la dispozitie o echipa de oameni talentati si motivati, pregatiti sa te asiste. Este convingerea noastra ca succesul si performanta in mediul bancar se realizeaza nu doar prin oferirea de servicii de calitate ci, mai ales, prin construirea unor relatii si parteneriate financiare de lunga durata cu clientii nostri. De aceea, LIBRA BANK este mai mult decat o institutie, este un partener financiar, care te asculta, te intelege si iti ofera solutiile cele mai potrivite.