SPECIALIST RAPORTARI

LIBRA BANK SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Intocmire de rapoarte catre BNR si/sau catre alte institutii abilitate in supravegherea activitatii bancare;
- Verificarea concordantei dintre datele inregistrate in rapoarte cu situatia contabila existenta;
- Responsabilitati privind evidenta si istoricul tuturor rapoartelor intocmite si transmise atat catre BNR si/sau catre alte institutii abilitate in supravegherea activitatii bancare, cat si catre management.

CERINTE

- Absolvent studii superioare/master (Matematica/Cibernetica);
- Bun organizator;
- Excelenta capacitate de analiza si sinteza;
- Cunoasterea limbii engleze (scris si conversational);
- Cunostinte avansate de utilizare PC.

BENEFICII OFERITE

- Sistem eficient de evaluare a performantei;
- Plan de cariera;
- Pachet salarial atractiv.

Misiunea noastra este sa oferim cele mai potrivite solutii financiare pentru specialistii din segmentul profesiunilor liberale si pentru antreprenorii din segmentul firmelor mici si mijlocii. Credem in profesionalism si, din aceasta perspectiva, medicii reprezinta pentru noi o categorie speciala de clienti. Pentru ca am invatat sa ii ascultam, stim sa ii intelegem si sa le oferim solutii adaptate nevoilor lor. Dorim sa fim partenerul financiar al medicilor. Mizam pe specializare si ne propunem sa fim recunoscuti drept banca ce ofera cele mai rapide raspunsuri clientilor. LIBRA BANK respecta si urmeaza valorile pe care si le-a stabilit. Resursa noastra cea mai importanta sunt oamenii ambitiosi care lucreaza aici si care imprima aceste valori bancii.