Specialist PR (comunicate de presa)

Skin Media SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Realizarea comunicatelor de presa
- Realizarea bazelor de date carora le vor fi adresate comunicatele de presa
- Informarea clientilor, partenerilor externi si a personalului intern pe baza comunicatelor de presa realizate

CERINTE

- Limba engleza foarte bine
- Studii superioare
- Experienta in domeniu minimum 2 ani
- Cunostinte tehnice componente IT
- Cunostinte operare PC/Internet
- Creativitate, imaginatie, perseverenta si initiativa

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial motivant
- Oportunitati de dezvoltare si promovare
- Conditii de lucru moderne
- Atmosfera de lucru excelenta

Prezenta pe piata din anul 2000, Skin este o companie de distributie pe piata IT, importatoare a unora dintre cele mai importante branduri internationale din domeniul tehnologiei informatiei. Gama de produse importata si distribuita de Skin cuprinde: Leadtek, MSI, GeCube, Geil, Tagan, Altec Lansing, AG Neovo, Iriver, Trekstor.