Specialist PR

UPC Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Sustine implementarea strategiei de comunicare a companiei;
Colaboreaza cu echipa din departamentul Comunicare si agentia de relatii publice pentru atingerea obiectivelor;
Redacteaza texte informative interne si externe: comunicate de presa, materiale de prezentare, discursuri, interviuri, invitatii, articole si anunturi pentru platformele de comunicare interna, rapoarte de presa etc.;
Cercetare, colectare, prelucrare, analiza si sinteza a informatiilor;
Propune si dezvolta idei creative pentru campaniile interne si externe;
Ofera suport in organizarea diverselor evenimente interne si externe;
Mentine relatii de colaborare cu alte departamente si grupuri de angajati vizand imbunatatirea comunicarii interne si crearea unei atmosfere de lucru eficiente si placute;
Desfasoare activitati in zona de social media – intocmeste planul editorial pentru retelele sociale in care activeaza compania, monitorizeaza mediul online, propune proiecte relevante in conformitate cu strategia de comunicare online;
Colaboreaza si raspunde cerintelor de PR ale celorlalte departamente ale organizatiei, lucrand in special cu departamentul de Marketing;
Mentinerea relatiei cu furnizorii, intocmire bugete, cereri oferte, traduceri etc.

CERINTE

Absolvent de studii superioare cu profil umanist - Comunicare/Jurnalism;
Experienta de minim 1-2 ani in domeniul relatiilor publice intr-o agentie de PR sau in departamentul de Comunicare al unei companii;
Experienta in redactarea comunicatelor de presa si a altor materiale informative;
Experienta in relationarea cu jurnalistii;
Limba engleza - nivel avansat;
Excelente abilitati de comunicare verbala si scrisa;
Capacitate de analiza si sinteza;
Creativitate;
Capacitate de a lucra in termene limita strans;

UPC România este una dintre cele mai mari companii de comunicaţii prin cablu din ţara noastră, oferind servicii de televiziune prin cablu şi prin satelit, internet de mare viteză şi telefonie fixă digitală. Reţelele UPC România deservesc, în acest moment, peste 1.156.000 de clienţi în 200 oraşe. Potrivit viziunii companiei, această lume fascinantă în care trăim, dar deseori complexă, trebuie să fie accesibilă tuturor. Cei 10.000 de angajaţi UPC din Europa dau viaţă viziunii companiei prin simplitatea şi căldura umană care se regăsesc în fiecare din acţiunile lor. UPC România este afiliată la Liberty Global, Inc. (www.upc.ro)

Liberty Global, Inc. este liderul industriei mondiale de comunicaţii prin cablu oferind servicii avansate de video, voce şi internet în bandă largă, pentru a-şi conecta clienţii la lumea informaţiei, a comunicării şi a divertismentului. LGI oferă servicii de înaltă calitate, către aproximativ 18 milioane de clienţi din 14 ţări în principal în Europa, Chile şi Australia. (www.lgi.com)