SPECIALIST PAYROLL

Creare Resurse Umane

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Calculeazã drepturile salariale conform pontajului, contractelor de muncã, politicii firmei si legislatiei in vigoare.
- Asigurã completarea si transmiterea formalitãtilor necesare cãtre bancã pentru intocmirea cardurilor de salarii.
- Intocmeste si distribuie fluturasii de salarii.
- Gestioneaza si rezolva eventualele reclamatii primite din firma, referitoare la plata salariilor angajatilor ;
- Mentine relatiile cu sefii de departamente, informandu-i pe acestia asupra modalitatilor de calcul al salariilor ;
- Optimizeaza procedurile de calcul si de virare a salariilor ;
- Indosariaza pontajele, corespondenta cu sefii de departamente;
- Intocmeste lunar un estimat privind cheltuielile cu salariile, precum si situatia privind cheltuielile totale, venitul net / salariat pe fiecare departament.

CERINTE

- Studii superioare de specialitate finalizate
- Experienta profesionala minim 2 ani pe o pozitie similara
- Cunoasterea prevederilor legale in ceea ce priveste regimul de salarizare a personalului
- Cunostinte foarte bune de operare PC
- Capacitate de analizã si sintezã
- Discernãmant si capacitate de a rezolva probleme
- Capacitate de autoorganizare si punctualitate
- Atentie la detalii
- Cunostinte de Limba engleza - nivel conversational
- Capacitate de sinteza si analiza
- Capacitatea de a lucra cu termene

DESCRIEREA FIRMEI

Companie Multinationala