SPECIALIST OPERATIUNI LEASING - cod SOL

RCI Leasing Romania IFN SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Gestionarea intregului proces de transformare a unei solicitari de finantare in contract de leasing activ :
- Receptionarea, verificarea si analizarea solicitarilor de finantare
- Emiterea documentelor aferente noului contract de leasing (contract, proforma, asigurare, etc)
- Realizarea altor operatiuni specifice : inregistrare si actualizare in baza de date, realizarea platilor, expedierea documentelor de livrare catre concesionari.
Asigura interfata unica de contact intre societate si concesionarii Dacia, Renault, Nissan.
Raspunde solicitarilor interlocutorilor interni si externi cu privire la dosarele gestionate.

CERINTE

Studii superioare economice.
Excelenta capacitate organizatorica - de gestionare a mai multor sarcini in acelasi timp.
Anticipare si orientare pro-client.
Experienta in domeniul finantarii de autovehicule constituie un avantaj important.

- Domeniu de activitate: RCI Romania propune finantare pentru marcile Grupului Renault in Romania, respectiv Dacia, Renault, Nissan.
- Reprezentanta a firmelor : RCI Romania - filiala a Grupului RCI Banque - Grup Renault
- Provenienta capital : Multinational
- Actionariat : Diverse
- Numar de angajati : 100