Specialist monitorizare si integrare proiecte

RAIFFEISEN BANK

Job expirat

RESPONSABILITATI

Monitorizeaza statusul si progresul proiectelor si programelor in derulare prin discutii directe cu managerul echipei de Project management si dupa caz cu project managerii implicati;
Identifica dependentele din cadrul proiectelor in derulare;
Comunica si face recomandari privind impactul la nivelul portofoliului de proiecte in derulare;
Monitorizeaza executia bugetului de proiecte la nivelul portofoliului de proiecte;
Monitorizeaza si controleaza publicarea proiectelor si actualizarea informatiei referitoare la proiecte in baza de date pentru proiecte;
Centralizeaza, proceseaza si disemineaza informatiile privind activitatea de project si portfolio management conform fluxului de raportare stabilit;
Produce raporte la cerere privind statusul proiectelor din cadrul portofoliului de proiecte in derulare;
Ofera suport pentru intocmirea si distribuirea documentatiei aferente proiectelor;
Administreaza formularele standard utilizate in cadrul activitatilor de project si portfolio management

CERINTE

Studii economice superioare finalizate
Minim 1 an experienta in cadrul unor proiecte complexe sau in raportare
Cunostinte IT – MS Office (PowerPoint, Excel - mediu), MS Project Server – mediu
Buna cunoastere a limbii engleze
Abilitati foarte bune de organizare, planificare si atentie la detalii
Abilitati de comunicare
Gandire analitica si sintetica
Responsabilitate
Integritate

DESCRIEREA FIRMEI

Raiffeisen Bank - un loc de munca excelent

Istoricul si traditia de 130 de ani a grupului RZB, resursele sale, orientarea catre calitate si satisfacerea nevoilor clientilor vor constitui un sprijin în afirmarea talentului tau si te vor ajuta sa-ti transpui visele în realitate. Iti oferim un loc de munca dinamic si provocator si întreg sprijinul necesar pentru a putea obtine rezultate foarte bune.
Alatura-te echipei noastre, pune-ti amprenta personalitatii si vei reusi !

Raiffeisen Bank Romania - Reusim impreuna!
Impreuna suntem mai puternici!