SPECIALIST MEDIU

FOX CONSULTANTS

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Urmareste modul de operare in privinta colectarii deseurilor;
- Initiaza si participa la negocieri cu factorii responsabili ( autoritati locale );
- Coordoneaza relatia cu operatorii logistici;
- Propune masuri de imbunatatire a colectarii DEEE
- Urmareste noutatile legislative si aplicarea in domeniul deseurilor reciclabile ( hirtie, echipamente electrice si electronice, plastic, sticla )

CERINTE

Experienta relevanta in domeniul gestiunii deseurilor reciclabile
Studii superioare finalizate
Bune abilitati de comunicare si organizare
Cunoasterea legislatiei in domeniul mediului, pe problema gestiunii deseurilor

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial cometitiv, cu posibilitati de crestere

Clientul nostru este o organizatie non-guvernamentala, avind ca scop preluarea responsabilitatilor producatorilor si importatorilor referitoare la colectarea, tratarea, valorificarea si eliminarea nepoluanta a deseurilor de echipamente electrice si electronice ( DEEE ). Avind in vedere extinderea activitatii, suntem in cautarea unui profesionist pentru postul de Specialist Mediu.