SPECIALIST MARKETING WEB

Adevarul HoldingSRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Deruleaza campanile de marketing ale publicatiilor tiparite in mediul Internet, pe siturile proprii si pe cele partenere.
- Promoveaza paginile web ale publicatiilor Trustului in mediul Internet: inscriere directoare, liste de discutii, forumuri etc..
- Elaboreaza si implementeaza conceptul creativ pentru campanii si concursuri;
- Elaboreaza si monitorizeaza planul de promovare;
- Comunica cu cititorii si castigatorii concursurilor;
- Intocmeste acte, monitorizeaza plati catre castigatorii concursurilor;

CERINTE

- studii superioare de marketing - constituie un avantaj
- minim 2 ani experienta in marketing sau servicii web (de preferinta pe un post similar);
- abilitati foarte bune de analiza si sinteza a informatiilor;
- cunostinte solide de MS office (Word, Excel, Access, Power Point, Outlook).
- experienta in creatie bannere Flash, Gif animat etc.
- limba engleza - nivel mediu
- abilitati de comunicare si prezentare, personalitate dinamica;
- orientare spre detalii, bine organizat si eficient in conditii de stres.

BENEFICII OFERITE

- salariu atractiv;
- conditii de lucru placute;
- posibilitati de dezvoltare profesionala;
- asigurare medicala privata gratuita;
- cultura organizationala orientata spre inovatie, profesionalism si angajament.

ADEVARUL HOLDING este un trust de presa tanar care are in portofoliu publicatii cu istorie si renume pe piata media romaneasca:
- cotidianul Adevarul, ziar de mare notorietate si traditie;
- cotidianul Click!, ziarul cu cea mai spectaculoasa ascensiune in bransa tabloidelor;
- revista Foreign Policy Romania, editia romaneasca a prestigioasei reviste americane de politica internationala, economie si idei.
- revista saptamanala Dilema veche, inca de la inceputul anilor ’90, cea mai prestigioasa revista de opinie sociala, politica si cultural-literara;
- revista lunara Dilemateca - ghidul perfect in lumea cartilor si al cunoasterii autorilor lor;