SPECIALIST MARKETING STRATEGIC - Alpha Bank Romania - Sediul Central

ALPHA BANK ROMANIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Analizarea si prospectarea periodica a pietei de produse ?i servicii bancare;
- Identificarea de noi nevoi si noi segmente de piata;
- Pozitionarea produselor si serviciilor in cadrul portofoliului bancii si versus competitie (factori discriminatori / diferentiatori);
- Definirea profilului clientilor bancii si a clientilor potentiali;
- Definirea si urmarirea implementarii strategiei de marketing a bancii (obiective, pozitionare, USP, mix de marketing, etc);
- Elaborarea planului operational si a bugetului de marketing in colaborare cu echipa;
- Propunerea si implementarea serviciilor cu valoare adaugata;
- Propunerea si implementarea pachetelor de produse si servicii, oferte promotionale si a programelor adresate clientilor Bancii in scopul cresterii vanzarilor, cresterii loialitatii si retentia clientilor
- Propunerea, organizarea si urmarirea campaniilor de cross-sell si up-sell;
- Evaluarea impactului si a eficientei actiunilor de marketing.

CERINTE

- Studii superioare economice;
- Specializari si experienta profesionala relevante in domeniile financiar-bancar si marketing;
- Un nivel avansat de cunoastere a limbii engleze (scris si conversatie) ;
- Abilitati relevante de comunicare si relationare interpersonala;
- Seriozitate, initiativa si incredere in fortele proprii, pro-activitate.

BENEFICII OFERITE

Aplicantii vor avea oportunitatea sa se alature unei organizatii renumite, in continua crestere si vor beneficia de oportunitati de dezvoltare a carierei si un mediu excelent de lucru.

ALPHA BANK ROMANIA apartine unuia dintre cele mai mari grupuri financiare din Grecia, Alpha Bank Group, cu o experienta de peste 130 de ani in sectorul bancar. ALPHA BANK ROMANIA , prima banca straina ce a venit in Romania dupa anul 1990, ofera o gama larga de produse si servicii bancare pentru persoane fizice, cat si solutii complexe de finantare pentru corporatii.

In concordanta cu strategia de dezvoltare a bancii pe piata din Romania, ne extindem echipa atat in Bucuresti cat si in tara.

Toate CV-urile vor fi pastrate in conditii de confidentialitate. Doar candidatii ale caror aplicatii sunt selectate vor fi contactati pentru interviu.