Specialist Marketing - Solutii Audio/Video

AVITECH CO. SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Implementarea planului de marketing pentru divizia alocata;
-Cunoasterea foarte buna a brandurilor/produselor din divizia alocata, respectiv caracteristici tehnice, modul de functionare, aria de folosire, etc.;
-Propunerea, coordonarea si implementarea de initiative de marketing pentru divizia alocata (initiative tatice si de identitate);
-Implementarea planului de promovare a brandurilor si categoriilor de produse din divizia alocata;
-Identificarea targurilor, expozitiilor si conferintelor relevante pentru divizia alocata si organizarea prezentei companiei la aceste evenimente;
-Realizarea materialelor de promovare a brandurilor/produselor din divizia alocata: cataloage, brosuri, fluturasi, etc.;
-Detalierea planului de lucru si a bugetului de comunicare pentru divizia alocata, pe baza planului de marketing aprobat de conducere;
-Cautarea, selectia, negocierea si colaborarea cu furnizorii de produse si/sau servicii pentru realizarea materialelor de promovare;
-Initierea si realizarea de analize de piata privind clientii, concurenta, structurarea pietei sau evolutia acesteia in timp;
-Analizarea pietei de profil si identificarea celor mai potrivite canale de comunicare;
-Realizarea de statistici referitoare la actiunile de marketing initiate;
-Intocmirea de rapoarte periodice conform cerintelor managementului;
-Oferirea de suport in activitatile curente ale Departamentului Marketing.

CERINTE

-Studii superioare de specialitate (avantaj);
-Experienta anterioara, in acelasi domeniu (avantaj major);
-Limba engleza nivel avansat (reprezinta avantaj o a doua limba de circulatie internationala);
-Abilitati organizatorice si de project management;
-Capacitate de analiza, sinteza si interpretare;
-Capacitate de a respecta termenele stabilite si adaptabilitate la situatii noi;
-Abilitati de lucru in echipa si rezistenta la stres;
-Dinamism, entuziasm, implicare, responsabilitate;
-Cunostinte solide de utilizare PC.

BENEFICII OFERITE

Salariu atractiv in functie de nivelul de implicare, performanta si rezultate;
Oportunitatea de dezvoltare profesionala;
Mediu de lucru placut.

AVITECH este unul dintre cei mai importanti furnizori de solutii integrate ce au la baza echipamente profesionale si tehnologie de ultima ora.

AVITECH ocupa de 9 ani o pozitie de varf pe piata romaneasca de profil, iar portofoliul de clienti reflecta increderea pe care a castigat-o in timp prin perseverenta si profesionalismul de care a dat dovada intotdeauna.

Astfel, am evoluat de la o firma ce isi concentra activitatea pe importul si comercializarea de videoproiectoare ajungand astazi o importanta corporatie ce furnizeaza solutii la cheie pentru toata gama de obiective civile si industriale.

Suntem structurati pe divizii specializate pe patru domenii de activitate: AVITECH Systems, AVITECH Audio-Video, AVITECH SmartHouse si AVITECH Service.

AVITECH Audio - Video s-a impus pe piata din Romania drept integratorul numarul 1 de solutii audio-video, videoconferinta, digital signage, pro audio si lumini. Ofera solutii performante pentru spatii destinate intalnirilor de afaceri, salilor de training si a salilor de conferinta.

Solutiile oferite au la baza echipamente furnizate de cei mai importanti producatori la nivel mondial: Aethra, Tandberg.