Specialist Marketing si Vanzari Online

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Suntem in cautarea unei persoane care va ocupa functia de Specialist Marketing si Vanzari Online si care isi va asuma urmatoarele responsabilitati:

• Analiza, crearea si optimizarea programelor de marketing online, in vederea gestionarii eficente a portofoliului de clienti si a atingerii obiectivelor de vanzari.
• Implementarea de strategii de marketing online: campanii de E-mail, publicitate online, blog-uri etc.
• Identificarea, dezvoltarea si punerea in aplicare a unei strategii de pozitionare a produselor firmei in mediul online si de achizitie a produselor de catre clienti.
• Intocmirea si gestionarea rapoartelor de urmarire periodice care sa reflecte in mod concret activitatile desfasurate si rezultatele obtinute.
• Dezvoltarea de noi instrumente de marketing.
• Intelegerea, optimizarea si extinderea numarului de cuvinte cheie, impreuna cu departamentul IT.

CERINTE

Cerinte
• Studii superioare (constituie un avantaj domeniul IT) si disponibilitate pentru program full-time sau part-time.
• Nivel avansat de cunoastere al limbii engleze.
• Intelegerea domeniului de marketing online este esentiala.
• Excelente abilitati de comunicare.
• Foarte bun utilizator al pachetului MS Office.
• Familiarizat cu serviciile web.
• Initiativa in elaborarea de solutii.

BENEFICII OFERITE

Oferta (bonusuri, beneficii)
Mediu de lucru placut intr-o echipa tanara si dinamica, salariu competitiv, reale oportunitati de dezvoltare.

Interviu Online:
1. Care sunt pasiunile dumneavoastra?
2. Ce parere aveti despre evolutia comertului electronic?
3. Ce gen de produse considerati ca sunt potrivite pentru a fi vandute intr-un magazin virtual?
4. Care sunt asteptarile dumneavoastra salariale?
5. Ati vizitat site-ul www.planet.com.ro? ce impresie v-a facut?