SPECIALIST MARKETING SENIOR - IT

DIVERTA- MEMBRU RTC HOLDING

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Planific¿ si coordoneaza activitatea de comunicare si promovare a produselor IT
-Stabile¿te priorit¿¿ile de comunicare în conformitate cu direc¿iile generale si stategice de comunicare agreate cu managementul firmei
- Identifica si utilizeaza toate mediile de comunicare potrivit gamei de produse IT si analizeaza oportunitatile de promovare adecvate acesteia.
- Supervizeaza comunicatele transmise catre furnizori vis-a avis de activitatea de marketing a companiei pentru grupa de produse IT.
- Comunica redactiilor informatii legate de clasamente/noutati, descrieri produse, etc ce se vor constitui ca platforma de comunicare media
- Realizeaz¿ un raport lunar privind eficien¿a a activitatii de marketing
- Organizeaza si asigura o buna desfasurare a evenimentelor de promovare a produselor IT
- Negociaza cu furnizorii bugetele de marketing ale produselor IT.

CERINTE

- studii superioare finalizate
- experienta profesionala relevanta (dep. de marketing IT sau vanzari IT)
- cunostinte operare PC: PACHETUL OFFICE – nivel ridicat; Corel, Photoshop - nivel mediu
- limba egleza- nivel mediu
- permis auto categoria B

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial motivant
- mediu de lucru dinamic si profesionist

Infiintata in 2001, DIVERTA este cea mai mare retea de magazine de carte, papetarie, IT si muzica de pe piata romaneasca cu peste 80 de magazine la nivel national si 1000 de angajati.

Datorita activitatii complexe in plin proces de extindere s-a impus crearea unei variante virtuale a universului media promovat de Diverta. Astfel, in 2003 ia fiinta www.dol.ro, cel mai mare magazin media virtual, o prezentare detaliata a ofertelor disponibile in fiecare magazin din reteaua Diverta.

Detalii suplimentare poti gasi pe DivertaOnLine www.dol.ro