Specialist Marketing pe Divizia Sanitare si Placi Ceramice

JOBSgarden

Job expirat

RESPONSABILITATI

- propune solutii de adaptare a politicilor de marketing legate de produs, pret, distributie si promovare a produselor din portofoliul companiei (Directia Ceramice – Sanitare);
- cerceteaza si analizeaza rapoarte, date si situatii privind pozitionarea pe piata a produselor din cadrul diviziei.

CERINTE

- absolvent(a) al unei institutii de invatamant superior (specializarea Marketing reprezinta un avantaj);
- minim 2 ani experienta in domeniul marketing, incluzand minim 1 an experienta pe piata de ceramice-sanitare;
- cunostinte de cercetari de marketing;
- cunostinte solide legate de produsele comercializate, de piata acestora si modalitati de promovare;
- capacitatea de a performa intr-un mediu puternic concurential;
- capacitate de analiza, sinteza si adoptare a deciziilor cu promptitudine;
- cunoasterea limbii engleze.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv, direct corelat cu experienta si aptitudinile individuale.

JOBSgarden este filiala a grupului international \'IT Jobs\' care ofera servicii complete de recrutare si selectie, avand sedii in Budapesta, Belgrad, Munchen, Kiev, Viena si Bucuresti. Compania a fost fondata in anul 2001 avand ca obiect principal de activitate recrutarea si selectia specialistilor IT si Telecomunicatii. In 2005, pentru a tine pasul cu cerintele pietei, compania a dezvoltat o noua divizie, JOBSgarden, care are ca obiect de activitate recrutarea specialistilor din domeniile comercial, financiar, resurse umane, inginerie.
In acest moment JOBSgarden Romania, avand in spate o vasta experienta internationala, recruteaza profesionisti din mai multe domenii de activitate, pe toate nivelurile de experienta, de la pozitii de intrare pana la cele de top.
www.jobsgarden.ro