SPECIALIST MARKETING (FOCALIZAREA DOMENIULUI CARDURI)

ALPHA BANK ROMANIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Persoana vizata va avea urmatoarele atributii:

- Analizarea si prospectarea periodica a pietei de produse ¿i servicii bancare ¿i a competitorilor cu privire la pozi¿ionarea acestora pe pia¿¿;
- Colaborarea cu direc¿iile implicate în analiza pie¿ei produselor ¿i serviciilor bancare prin:
- cercetarea calitativ¿ ¿i cantitativ¿ a pie¿ei (anchete de opinie, observa¿ii, studii etc.);
- analiza primar¿ ¿i secundar¿ a pie¿ei (colectarea, corelarea ¿i interpretarea datelor existente);
- întocmirea rapoartelor specifice;

- Elaborarea planului opera¿ional ¿i a bugetului de marketing in colaborare cu echipa;
- Implementarea strategiei de marketing privind produsele ¿i serviciile B¿ncii ;
- Definirea produselor si serviciilor noi, cu focalizarea domeniului cardurilor de debit si credit;
- Propunerea si implementarea pachetelor de produse sau oferte promotionale adresate clientilor Bancii;
- Organizarea campaniilor de cross-sell ¿i up-sell;
- Evaluarea efectelor si a eficientei actiunilor de marketing.

CERINTE

- Studii superioare economice;
- Specializari ¿i experient¿ profesionala relevante în domeniile financiar-bancar ¿i marketing;
- Un nivel avansat de cunoastere a limbii engleze (scris si conversatie) ;
- Abilitati relevante de comunicare si relationare interpersonala;
- Seriozitate, initiativa si incredere in fortele proprii, pro-activitate.

Parte a ALPHA BANK Group, cel mai important grup financiar privat din Grecia, ALPHA BANK ROMANIA
a fost prima banca straina intrata pe piata romaneasca dupa 1989. Astazi, ALPHA BANK ROMANIA
este una dintre cele mai importante institutii din sistemul bancar romanesc. ALPHA BANK ROMANIA
ofera clientilor sai solutii inteligente si flexibile in scopul satisfacerii intr-o maniera prompta si individualizata
a solicitarilor acestora.

Toate CV-urile vor fi pastrate in conditii de confidentialitate. Doar candidatii ale caror aplicatii sunt selectate vor fi contactati pentru interviu.