SPECIALIST MARKETING E-COMMERCE DIVERTA- MEMBRU RTC HOLDING

DIVERTA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- planifica activitatea de comunicare si promovare a produselor comercializate online si realizeaza procedurile de PR pentru e-commerce;
- identifica si utilizeaza toate mediile de comunicare potrivit gamei de produse comercializate on-line si analizeaza oportunitatile de promovare adecvate acesteia;
- este responsabil de gestionarea activitatilor de marketing ale produselor comercializate online;
- genereaza rapoarte specifice de activitate sefului direct;
- realizeaza studii de piata pe gamele de produse;
- monitorizeaza eficienta canalelor campaniilor de promovare, cat si a ofertelor speciale pentru fiecare cod de produs;
- gestioneaza bugetul de marketing intern.

CERINTE

- studii economice si marketing;
- experienta in marketing constituie un avantaj;
- abilitati de operare MS Office;
- engleza- nivel avansat ;
- orientare catre client, exprimare verbala si scrisa;
- cunoasterea canalului alternativ de vanzari online.

BENEFICII OFERITE

- salariu motivant ;
- mediu de lucru dinamic si profesionist

Cu o experienta de 7 ani pe piata de retail, DIVERTA - parte a grupului RTC, reprezinta cel mai mare lant de magazine media prezent in 45 de orase, acoperind o suprafata comerciala de peste 21.000 mp care este vizitata anual de peste 7 milioane de oameni.

Noua orientare strategia “Diverta-mereu ceva nou!” a revolutionat oferta de produse astfel ca in prezent Diverta vine in intampinarea clientilor cu cea mai buna calitate si cu ultimele noutati din papetarie, birotica, carte, media si IT .

Motivatia celor 850 de angajati Diverta o reprezinta atat placerea de a lucra intr-un mediu dinamic, tanar si provocator cat si placerea de a ajuta clientii sa descopere ultimele lansari in domeniu.

Pentru mai multe informatii va rugam sa accesati site-ul http://www.diverta.net

Tel: 021.408.33.49
Fax: 021.408.30.71
Email: jobs@diverta.net