SPECIALIST MARKETING E-COMMERCE DIVERTA- MEMBRU RTC HOLDING

Pan Management

Job expirat

RESPONSABILITATI

- planific¿ activitatea de comunicare si promovare a produselor comercializate online ¿i realizeaz¿ procedurile de PR pentru e-commerce;
- identifica si utilizeaza toate mediile de comunicare potrivit gamei de produse comercializate on-line si analizeaza oportunitatile de promovare adecvate acesteia;
- este responsabil de gestionarea activitatilor de marketing ale produselor comercializate online;
- genereaza rapoarte specifice de activitate sefului direct;
- realizeaza studii de piata pe gamele de produse;
- monitorizeaza eficienta canalelor campaniilor de promovare, cat si a ofertelor speciale pentru fiecare cod de produs;
- gestioneaza bugetul de marketing intern.

CERINTE

- studii economice si marketing;
- experienta in marketing constituie un avantaj;
- abilitati de operare MS Office;
- engleza- nivel avansat ;
- orientare catre client, exprimare verbala si scrisa;
- cunoasterea canalului alternativ de vanzari online.

BENEFICII OFERITE

- salariu motivant ;
- mediu de lucru dinamic si profesionist ;

Infiintata in 2001, DIVERTA este cea mai mare retea de magazine de carte, papetarie, IT si muzica de pe piata romaneasca cu peste 80 de magazine la nivel national si 1000 de angajati.

Datorita activitatii complexe in plin proces de extindere s-a impus crearea unei variante virtuale a universului media promovat de Diverta. Astfel, in 2003 ia fiinta www.dol.ro, cel mai mare magazin media virtual, o prezentare detaliata a ofertelor disponibile in fiecare magazin din reteaua Diverta.

Detalii suplimentare poti gasi pe DivertaOnLine www.dol.ro