Specialist Marketing- domeniul parafarmaceutic

QLT

Job expirat

RESPONSABILITATI

- promovarea produselor companiei;
- conceperea unei strategii de marketing pentru cresterea vanzarilor;
- organizarea si participarea la diverse evenimente de promovare a produselor;
- sustinerea unor prezentari profesioniste la targuri si expozitii;
- analiza concurentei, studii de piata, rapoarte, analize;
- experienta in promovarea produselor pe diferite canale-online, media etc. ;
- gestionarea materialelor de marketing;
- relationarea cu agentiile de media, publicitate.

CERINTE

- experienta de cel putin 4-5 ani pe o pozitie similara, in domeniul parafarmaceutic/farmaceutic sau conex reprezinta avantaj;
- studii superioare finalizate, preferabil specializare marketing/comunicare;
- experinta in PR, promovare produs, organizare evenimente;
- excelente abilitati in comunicare, networking;
- cunostinte de online marketing;
- viziune, creativitate, inovare in procesele folosite;
- excelente abilitati de prezentare si comunicare;
- constituie avantaj cunostintele in domeniul farmaceutic/parafarma/medical sau retail;
- cunostinte de limba engleza- nivel bun-avansat;
- cunostinte de utilizare a programului Photoshop, pachet office, etc ;
- flexibilitate si adaptabilitate.

BENEFICII OFERITE

Beneficii:
- pachet financiar motivant;
- mediu de lucru placut, dinamic, profesionist.
Mai multe detalii la: www.qlt.ro

Identificam, selectionam si recomandam candidati talentati prin care companiile se pot dezvolta.

Oamenii fac diferenta, iar succesul unei companii este garantat doar de calitatea oamenilor integrati in companie.