Specialist Marketing Direct

Evolve Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

Compania angajatoare ofera clientilor sai servicii complete de marketing direct: organizarea de promotii prin sms, direct mailing, e-marketing, etc, viziunea sa fiind asigurarea de servicii la cele mai inalte standarde si adaptarea acestora nevoilor particulare ale fiecarui client.

Activitati asociate postului:

- Identificarea potentialilor clienti pentru serviciile oferite
- Ofertarea clientilor si participarea la intalniri de vanzare
- Conceperea programelor de marketing direct si prezentarea lor coerenta in fata clientilor
- Organizarea activitatii, supravegherea echipei, urmarirea tuturor campaniilor dezvoltate
- Sustinerea relatiei dintre companie si clienti
- Identificarea de noi posibilitati de dezvoltare.

CERINTE

- Cunostinte solide de marketing si marketing direct
- Experienta anterioara de minim un an pe o pozitie similara, de preferat in cadrul unei agentii de marketing direct
- Cunostinte de Limba Engleza
- Cunostinte de operare PC
- Carnet de conducere (constituie un avantaj)
- Aparitie placuta, aspect ingrijit
- Calitati de leader
- Spirit organizatoric
- Rezistenta la stres
- Fire optimista, deschisa.

BENEFICII OFERITE

- Salariu lunar + Procent din valoarea proiectelor dezvoltate si coordonate ¿ negociate la interviu, in functie de experienta candidatilor
- Masina pentru indeplinirea sarcinilor de serviciu, telefon mobil.

Evolve Group este o agentie de resurse umane ce ofera servicii complete pentru evaluarea personalului, intocmirea de fise de post, precum si pentru recrutarea si selectia de noi angajati. Consultantii Evolve sunt absolventi de studii de specialitate: psihologi, sociologi si analisti cercetare de piata.