SPECIALIST MARKETING ¿ COMUNICARE

DISTRIGAZ SUD S.A

Job expirat

RESPONSABILITATI

Misiunea postului ¿ conduce, in relatie cu furnizorii de servicii externi, realizarea actiunilor si campaniilor de comunicare comerciala (informarea clientilor prin promovarea ofertelor Distrigaz Sud).

Responsabilitatile postului
- Propune si pune in practica planul de comunicare comerciala; masoara si urmareste rezultatele actiunilor de comunicare
- Realizeaza proiectele de campanii de promovare si coordoneaza desfasurarea lor
- Propune si organizeaza evenimente si conferinte pentru sustinerea activitatii de dezvoltare a vanzarilor
- Alege si coordoneaza agentiile si furnizorii de servicii implicati
- Defineste si valideaza continutul suporturilor de comunicare, si daca este cazul, redacteaza textele din suportul de comunicare
- Promoveaza prin comunicare interna interesele si imaginea comerciala a Distrigaz Sud
- Prin actiunile de comunicare, in linie cu politica de comunicare externa, asigura vizibilitatea marcii si transmiterea valorilor cheie ale intreprinderii in toate punctele de contact cu clientii.

CERINTE

Competente:
- Orientare spre client
- Orientare spre cost/rezultate
- Spirit de echipa
- Initiativa
- Creativitate
Alte cerinte:
- Experienta pe o pozitie similara intr-o companie de comunicare/marketing/comerciala pentru produse sau servicii ¿ minim 2 ani.

BENEFICII OFERITE

- Posibilitati de dezvoltare profesionala intr-o companie multinationala
- Lucru intr-o echipa dinamica

DISTRIGAZ SUD S.A., filiala a grupului Gaz de France, lider pe piata distributiei si comercializarii gazelor naturale