Specialist Marketing - Bucuresti

SC FARMEXIM SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Participarea la implementarea si organizarea actiunilor de promovare si marketing ale companiei;
- Gestiunea informatiilor de marketing;
- Monitorizarea derularii si rezultatelor actiunilor de promovare si marketing;
- Gestiunea materialelor publicitare si a logisticii de marketing;
- Participa la elaborarea strategiei de marketing;
- Elaborarea de planuri de marketing pentru diverse produse;
- Organizarea lansarilor de noi produse pe piata;
- Pregatirea materialelor de marketing
( Newslettere, Reclame, Obiecte promotionale);
- Evaluarea fiecarei campanii de marketing, in special a promotiilor ( volum de performanta, valoare si rentabilitate).

CERINTE

- Studii superioare de marketing (ASE constituie avantaj);
- Experienta in marketing 2 ani, domeniul marketing farmaceutic constituie avantaj;
- Comunicativitate si creativitate, personalitate dinamica;
- Bune abilitati de organizare, capacitate de analiza si sinteza a informatiilor;
- Permis conducere categoria B;
- Abilitati de lucru in echipa;
- Cunostinte limba engleza - nivel avansat;
- Abilitati de operare PC, Microsoft Office, Corel Draw, Power Point, Outlook Express.

BENEFICII OFERITE

- Mediu de lucru profesionist si competitiv;
- Oportunitati de training si dezvoltare profesionala;
- Pachet salarial motivant.

FARMEXIM este prima companie de import si distributie nationala de medicamente din Romania, infiintata in anul 1990. In 17 ani de profesionalism si inovatie, Farmexim a investit inainte de toate, in oameni. Acum, FARMEXIM doreste sa isi dezvolte echipa la nivel national. Daca vrei sa te realizezi profesional si personal intr-o companie care incurajeaza si rasplateste valoarea, atunci vino alaturi de noi.