Specialist Marketing

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

-analiza periodica a portofoliului de produse
-elaborarea /completarea strategiei de protofoliu -elaborare concept de produs (analiza, concept, targhetare, pozitionare, etc.)
-implementare si dezvoltare de produs (activitati specifice de management de proiect)
-management de produs
-studii de piata/cercetari de marketing
-monitorizarea pietei direct
-cercetarea surselor secundare
-promovare ( PR, emisiuni)
-asigura suportul necesar pentru implementarea strategiilor de marketing ( mentine relatia cu furnizorii, creaza si monitorizeaza standuri de prezentare, materiale promotionale, urmarirea concursurilor)
-cauta si propune solutii pentru proiectele de marketing
-organizare evenimente
-rapoarte lunare de activitate

CERINTE

-studii economice superioare
-experienta intr-un departament de marketing (minim 2 ani)
-limba engleza
-cunostinte temeinice de calculator, navigare internet
-persoana analitica, creativa, cu initiativa, responsabila
-abilitati de comunicare si orientare spre rezultate
-lucru in echipa

BENEFICII OFERITE

-salariu motivant
-posibilitati de dezvoltare profesionala