SPECIALIST MARKETING

ADCOS Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

-participa la stabilirea mixului de marketing pentru fiecare din produsele si serviciile firmei;
-stabileste si urmareste indeplinirea lunara a planului de marketing pe echipa;
-prospectarea pietei, masurarea gradului de satisfactie al clientilor, identificarea oportunitatilor existente
-masurarea eficientei actiunilor de marketing;
- proiecteaza chestionare si stabileste metodologia de colectare a informatiilor;
-studiaza si identifica tendintele pietei si oportunitatile de afaceri; stabileste segmentul de piata aferent serviciilor si produselor si contribuie la dezvoltarea acestuia.participa intr-un mod stimulator in definirea planului de vanzari, asigura suport si training departamentului de vanzari atunci cand este necesar;
-participa /sustine evenimentele de marketing/vanzari/comunicare (ex. Publicitate, targuri, relatii publice, mailing etc.);
-dezvolta bugetul, realizeaza; previziuni, completeaza si raporteaza profitabilitatea produsului, urmarind si raportand profitabilitatea sa pe piata
-responsabil cu alocarea bugetului de marketing al produsului, supervizarea costurilor si maximizarea investitiilor
-asigura materialele de marketing potrivite pentru departamentele de vanzari
- identificare metode de promovare produse (tipuri de materiale, public tinta, gasire spatii publicitare);
-realizare materiale promovare;
- participare targuri si expozitii de specialitate;
-gestionarea relatiei cu potentialii clienti interantionali ai firmei;
-imbogatirea portofoliului de clienti internationali;
-responsabil cu cresterea vanzarilor internationale pe toata echipa;
-propune noi modalitati de promovare si coopereaza permanent cu dep. de Vanzari
-negociaza si finalizeaza vanzarea catre clientii internationali.

CERINTE

- licentiat al unei facultati de specialitate;
- cunostinte excelente in domeniul Marketing si Vanzari
- cunostinte in domeniul managementului resurselor umane
- minimum 3 ani experienta intr-o pozitie similara
- Limba engleza nivel avansat - OBLIGATORIU
- Cunostinte foarte bune de lucru cu calculatorul: Power Point, Excel, Word
- cunostinte limba germana reprezinta un avantaj
- cunostinte foarte bune de limba romana (scris, vorbit)
- abilitati de organizare
- creativitate

BENEFICII OFERITE

- lucrul intr-un mediu profesional, intr-o companie cu multiple proiecte internationale;
- pachet salarial motivant, bonusuri pentru realizari deosebite.
Va rugam sa aplicati pentru acest post numai cu CV in limba engleza.

DESCRIEREA FIRMEI

FIRMA PRIVATA DE SOFTWARE CU CAPITAL INTEGRAL GERMAN