SPECIALIST MARKETING

Steilmann Romania SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Dezvoltarea si implementarea proiectelor de marketing pe brand/ produse.
- Sourcing de furnizori de servicii de marketing; derularea contractelor, administrarea eficienta a relatiilor de business.
- Cercetari si analize de piata privind piata de retail confectii.
- Dezvolta tactici/ strategii alternative pentru implementarea planului de marketing.
- Pregateste analize marketing pe sortimente pentru magazinele Steilmann.
- Pregateste materiale specifice comerciale pentru a influenta vanzarea produselor in magazine.

CERINTE

- Studii superioare - specializare Marketing
- Experienta de minim 3 ani in domeniu, constituie avantaj experienta in domeniul retail.
- Experienta in dezvoltarea si implemntarea proiectelor de imagine brand, imagine magazine - visualmerchadising, campanii.
- Foarte bune cunostinte de operare PC; cunoasterea programelor specifice de grafica: DTP, Adobe, PhotoShop.
- Cunostinte avansate de limba engleza
- Orientare spre schimbare
- Capacitatea de a lucra independent si de a fi flexibil in conditii de presiune, intr-un mediu care se schimba rapid.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial motivant.

Compania Steilmann Romania un jucator important pe piata de retail confectii, detine o retea de peste 60 de magazine in Romania si in Europa de Est. Pana in 2010, Steilmann are ca obiectiv dezvoltarea retelei de magazine la pana 200 de magazine.